Menü

0282 650 10 13 info@teknikyapicambalkon.com

Kış Bahçesi

Teknik Yapı Çorlu ve civar bölgelerde sizlere hizmet vermekte olup kış aylarında evinizde dekoratif bir hava yaratabilmek ve bu hissiyatı yaşayabilmek için sizlere sunacağımız kış bahçesi çeşitlerine ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Bahçe düzenleme başlı başına aslında bir sanattır. Kış bahçesi denilince akla soğuk havalarda da evin içersine tıkılmak istemeyenler için güzel bir alternatif olmasıdır. Sohbetlerin kış aylarında da bahçelere, teraslara taşınmasıdır. Kış bahçeleri alüminyumdan ahşaba kadar değişik malzeme seçenekleriyle yapılmaktadır. Daha çok ise bahçeli evlerde ve binaların teras katlarında tercih ediliyor.

 

Teknik detaylara inecek olursak Kış bahçesi kullanımı ülkemizde ciddi rakamlara ulaşmış yılda binden fazla kış bahçesi üretilmiş ve dekore edilmiştir.  Gerçek anlamda titiz ve statik projeler ile üretilen Kış bahçesi sektörünün Türkiye’deki yıllık toplam Pazar payı, herhangi bir rasyonel veri olmamakla birlikte 9 ila 10 milyon avro (Euro) arasında olduğu söylenmektedir. Yıllık kış bahçesi üretiminin ise 1.000 adet olduğu var sayılmaktadır.  Aslına bakarsak ülkemizde deprem, kar ve rüzgâr yükleri hesaplandığında kış bahçesi  üretimi yapan firma adedi Türkiye’de yok denecek kadar azdır. Bunun sebebi ise ülkemizin yılın büyük bölümünün güneşli geçmesidir. Türkiye’de pencere üretimi konusunda 4. Büyük deviyken konu kış bahçesi olunca üretim ve uygulama açısından diğer ülkere oranla son derece azdır. Kış bahçesi kullanımının yüksek olduğu yerler ise Kuzey Avrupa ülkeleri ve İngiltere’dir.

 

Bu sistemin nasıl yapıldığı sorusuna cevap ararsak herkesin yapabileceği bir çalışma değildir. Firmamızca bu güvenceyi sizlere sağlayabilir ve sunabilir. Peki neden herkesin yapabileceği bir çalışma değildir ve ne gibi sorunlar doğurabilir ?  Özellikle kış bahçesinin çift eğimli modellerinde yalıtım ve çelik iskelet kurulumunda büyük sıkıntılar çıkmaktadır. Yapılan işçiliğin ve montajın sorunsuz olması gerekmektedir. 2015 Kış bahçesi modellerinde özellikle kullanım alanları cafeler için açılır tavan tente uygulaması oldukça rağbet gören bir sistemdir. Yapılan Kış bahçesi modellerinde kullanılan pvc ve alüminyumda sayısız renk seçeneği mevcuttur. Ürettiğimiz uyguladığımız ve montajın kalitesini hiç eksiltmediğimiz hangi iş olursa olsun farketmez, Kış bahçesi sistemlerin de siz müşterilerimizin mağdur olmaması için titiz çalışan bir firmadır. Tüm yalıtım malzemeleri kullanılan malzemeler üst düzey kalitede olması tüm yalıtım malzemeleri de ona göre olmakla beraber çok ince düşünülmüştür.

 

PVC kış bahçesi genellikle pimapen kış bahçesi olarak anılır. Alüminyum veya PVC pencereler ile camlı veya kapalı çatı kış bahçesi veya bahçeleri hiç kullanılmayan mekanlar için de yaz kış kullanabileceğiniz odalar tasarlamaktayız. Kış bahçesinin o duru ve sade güzelliğini sizde evinizde bahçenizde yaşamak istiyorsanız Teknik Yapı olarak kış bahçesi uygulamaları yaptırabilirsiniz. Kışları soğuk geçen ülkemizde soğuk havalarda da oda sıcaklığının zevkini veren kış bahçesini yaptırarak kışın yağan kar ve yağmurun altında sıcak çayınızı yudumlama zevkini tadabilirsiniz.

 

Siz müşterilerimizin fikirlerine ve isteklerine göre hareket etmekle birlikte olup sizlere kış bahçesinin bir çok avantajı ve nedenlerini sayalım…

– Kış bahçesi evinizde yeni ve keyifli bir yaşam alanı yaratır.

– Kış bahçesiyle bahçe keyfini yılın sadece iki veya üç ayında değil, tüm yıl boyunca aralıksız yaşayabilirsiniz.

– Evinizde, şehir hayatından, stresten, kışın yaratabileceği sıkıcı atmosferden sığınabileceğiniz bir mekân yaratır. Psikolojik olarak rahatlatır. İyi bir meditasyon ve rahatlama alanıdır.

– Kış bahçesi sistemleri ile bahçeniz güzel ve etkili biçimde daha yaşanılır hale gelir. Havalandırma, ısıtma ve gölgelendirme koşulları iyi oluşturulduğu takdirde dört mevsim sorunsuzca kullanılır.

– Açılıp kapanma ve gölgelendirme özelliğiyle kafe, restoran, işyerleri gibi mekânlarda sigara yasağına en etkili çözümlerden biridir.