Menü

0282 650 10 13 info@teknikyapicambalkon.com

Çorlu Küpeşte Korkuluk

Çorlu da Küpeşte Korkuluk Montajı yaptıracaksanız bizden fiyat almadan başlamayın , kalitemizi görün sonra karar verin.

Korkuluk:Düşme tehlikesi olabilecek balkon, cam , merdiven gibi bölümlerde boşluğa düşmeyi önlemek amacı ile emniyeti arttırıcı bir unsur olarak metal çubuklardan, mermer gibi malzemeler ile yapılan bölüme denir.

Küpeşte:Küpeşte bilinenin aksine korkuluk ile eş anlamlı bir kelime değildir. Küpeşte korkuluğun üzerine elle rahatça tutunmak amacı ile , alüminyum , ahşap , metal ya da cam gibi malzemelerden yapılır.

Ayrıca balkon ve teraslarda , ve yeni olarak fransız bakon olarak tabir edilen camların önüne görünümü güzelleştirmek ve emiyeti sağlamak amacı ile küpeşte korkuluk takılabilir.

Çorlu Küpeşte montajı

Alüminyum küpeşteler son zamanlarda havuz kenarlarında da kullanılmaya başlanmış , alüminyumun parlak ve korazyona dayanıklı yapısı nedeniyle tercih edilmeye başlanmıştır.

Neden Alüminyum Korkuluk Küpeşte kullanılmalıdır?

  • Balkon , teras , merdiven kenarları, havuz kenar kısımlarında , görünümü güzelleştirir aynı zamandan uzun ömürlü ve şık duruşu sebebi ile bina değerini arttırıcı bir unsurdur.
  • Korkuluk ve küpeşte için bakım genellikle hiç gerekli değildir. Yalnızca ara sıra silinmesi yeterlidir.Çok uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanabilirsiniz.
  • Alüminyum , Eloksal ile kimyasal bir kaplama işleminden geçtiği için korazyona karşı çok dayanıklıdır. Paslanma olmadan uzun yıllar kullanılır.
  • Alüminyum %100 geri dönüştürülebilen tek elementtir bu sebeple kullanımı doğa dostudur. Çevreye saygılıdır.
  • Alüminyum korkuluk ve küpeşteler hafif bir element olan alüminyumdan imal edilmeleri sebebi ile binaya çok fazla ek yük getirmezler. Böylece hem içeride hem dışarıda kullanılabilirler
  • Hem sağlam bir malzeme bir o kadar da hafif bir malzemedir.

Teknik yapı cam balkon olarak Çorlu ve civar bölgelerde defalarca yaptığımız işlerden biri olan küpeşte korkuluk montajını kolaylıkla sizin de evinize binanıza uygulayabilir.

Küpeşte korkuluk montajı için bilgi almak isterseniz buradan iletişim sayfamıza ulaşabilirsiniz

Daha önce Çorlu ve Trakya bölgesinde yaptığımız küpeşte korkuluk resimleri için Foto Galeri sayfamıza bakabilirsiniz.

Korkuluk ve Küpeşte

Bilinenin aksine korkuluk ve küpeşte aynı anlama gelmez.

Düşme tehlikesi olabilecek balkon, cam , merdiven gibi bölümlerde boşluğa düşmeyi önlemek amacı ile emniyeti arttırıcı bir unsur olarak metal çubuklardan veya mermer gibi malzemeler ile yapılan bölümlere korkuluk adı verilir.

Küpeşte emniyeti sağlamak için yapılan korkuluğun üzerine elle rahatça tutunmak amacı ile alüminyum , ahşap , metal ya da cam gibi malzemelerden yapılan bölümlere verilen addır. Merdivenlere, balkonlara, teraslara ve yapıların birçok bölümüne, emniyeti ve hoş bir görünümü sağlamak için dekoratif olarak uygulanır.  Alüminyum profiller kullanılarak yapılan uygulamaya alüminyum küpeşte denir. Genellik korkulukların üzerine ini ve çıkışları kolaylaştırmak amacıyla yüksekliği basamak ucundan 90 cm kadar olacak şekilde küpeşte eklenir.

Günümüzde  korkuluk ve küpeşte  sistemleriyle  her alanda karşılaşıyoruz. Genellikle alüminyum ve kromdan oluşan küpeşteler ise daha avantajlıdır. Kromdan imal edilen küpeşteler paslanmaz ve uzun süre kullanılabilir. Temizliğe ve bakıma çok fazla ihtiyaç duymayan bu ürünler ayrıca çevre dostudur.

Son dönemlerde ise  balkon , teraslarda  ve  Fransız balkonlarda estetik, dekoratif, güvenlik amaçlı  korkuluk ve küpeşteler takılmaktadır.

Korkuluk ve Küpeşteler Neden Kullanılmalıdır?

1.Kullandığınız alanlara görsel açıdan güzellik katar ve evinizin değerini artırır..

  1. Silinerek kolayla temizlenebilir ve ekstra bakım gerektirmez.
  2. Paslanma oluşturmaz ve korozyona dayanıklıdır.
  3. Sağlam ve hafiftir.,

5.İç ve dış mekanlarda istediğiniz şekilde kullanım kolaylığı sağlar

  1. Geri dönüşüm özelliliği ile doğayla dosttur.

Uygulanan küpeşteler farklı şekillerde olabilir.

Merdiven Küpeşte

Balkon Küpeşte

Fransız Balkon Küpeşte

Havuz Küpeştesi

Parapet Üstü Küpeşte

Camlı Küpeşte

Camlı Balkon Küpeşte

Merdiven Korkuluk

Fransız Korkuluk

Teras Korkuluk

Alüminyum Küpeşte

Diğer küpeştelerden farklı olarak montajlanır. Parça şeklinde olan profiller vida ile bir araya getirilir. Alüminyum küpeşteler, merdivenlerde, balkonlarda, bina girişlerinde, asma katlarda, bahçelerde, havuz kenarlarında ve teraslarda uygulanabilir.

Balkon Küpeşte – Balkon Korkuluk Sistemleri

İstenilene göre ve  istenilen malzemelerden balkon korkulukları,  cam korkuluklar, dikey bariyerli korkuluklar ,pleksi korkuluklar ,dekorlu korkuluklar,  emniyet şeritli korkuluklar  montaj edilebilir.

Fransız Balkon Küpeşte – Fransız Balkon Korkuluk Sistemleri

Fransız balkon korkuluk normal balkonlara uygulananlara nazaran daha fazla arahattan oluşan bir modeldir.

Havuz Küpeşte – Havuz Korkuluk Sistemleri

Parapet üstü küpeşte – Parapet Üstü Korkuluk Sistemleri

Genellikle balkon duvarlarında güvenlik ve estetik amaçlı olarak uygulanır. 50 mm üst boru ve 40 mm kısa kesilmiş dikmelerle oluşturulan uygulamaya parapet üstü küpeşte denir.

Camlı Küpeşte – Camlı Korkuluk Sistemleri

Estetik görünüm için küpeştelerde kullanılan arahat boruları yerine camların monte edilmesiyle yapılır.

Üst borunun tutamak olarak  50 mm çapında kullanıldığı, kanallı boruların dikme olarak 40 mm kullanıldığı, kullanılan tutamak sayesinde aralara  cam eklenerek yapılan korkuluklara  camlı korkuluk denir.

Merdiven Korkuluk – Merdiven Korkuluk Sistemleri

Merdiven küpeşteler merdivenlerden iniş ve çıkışlarda emniyeti sağlar ve merdivenlere estetik görünüm katar.

Merdiven küpeşte merdivenlerde emniyeti sağlar. Bunun yanında merdivenlere estetik kazandırır.

Hiç arahat kullanılmadan ve basamaklara dikme uygulanarak  veya tek arahatlı, 2 arahatlı, 3 arahatlı, 4 arahatlı, 5 ve daha fazla arahat kullanılarak merdiven korkuluklar montajlanabilir.

Fransız Balkon Korkuluk – Fransız Balkon Korkuluk Sistemleri

Fransız balkon, Fransa mimarisinde çok kullanılmaktadır. Fransa’da çok kullanılmasından dolayı Fransız balkon adını almıştır.

Fransız balkon korkuluk normal balkonlara uygulananlara nazaran daha fazla arahattan oluşur veya özel modeller tasarlanarak uygulanır.

Paslanmaz Camlı Korkuluk Sistemi

Paslamaz Alüminyumdan oluşan üretilen zemin bağlantıları cam ile zemin arasında tutunmayı sağlar. Bu uygulama  12mm, 16mm ve 20mm kalınlıkta temperli ve lamine cam için uygundur.

Havuz Korkuluk Sistemi

Alüminyum havuz korkuluk sistemleri çocularınızın güvenliğini sağlarken havuz kenarlarında estetik  bir görünüm sağlamak için de uygulanabilir. Gene isteğe bağlı olarak özel alüminyum korkuluk sistemi tasarlandırabilir.